مهاجرت به ترکیه

چند سالی می‌شود که مهاجرت به ترکیه رونق پیدا کرده است. در سالهای نه چندان دور این کشور برای ایرانیان اقامتگاهی موقت به حساب می‌آمد تا در نهایت به یکی از کشورهای اروپایی برسند. در چند سال اخیر سیاست‌های ترکیه تغییرات گسترده‌ای داشته است و سعی بر این است تا با بالا بردن کیفیت زندگی، اعمال اصلاحات اقتصادی و بسترسازی مناسب برای مهاجران، شرایط ایده‌آلی برای اقامت دائم ایرانیان فراهم شود.

ترکیه کشور زیباییست که از لحاظ فرهنگ، آداب و سنن و… وجه اشتراکات زیادی با ایران دارد. همین موضوع موجب شده است تا این کشور به عنوان یک مقصد پرطرفدار مهاجرتی در نزد ایرانیان شناخته شود.

افزایش مهاجرت به ترکیه

بر طبق آمار میزان مهاجرت به ترکیه در سال‌های اخیر بسیار بیشتر از گذشته شده است. متاسفانه وضعیت نا به سامان خاورمیانه از علل اصلی رشد مهاجرت به این کشور بوده است. در حال حاضر این کشور  بالغ بر 3.9 میلیون مهاجر را در دل خود جای داده است. البته تعداد زیادی از این مهاجران سوری‌هایی هستند که از آرام و ایمن شدن کشور خود نا امید شده اند و وطن را به مقصدی تازه ترک کردهاند. 

تعداد دیگری از مهاجران، علاقهمندان به کسب علم و دانش هستند که سعی دارند با دریافت پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور به ادامه تحصیل بپردازند. 

راه‌های مختلف مهاجرت به کشور ترکیه

اگر شما هم قصد مهاجرت دارید و کشور ترکیه را در نظر دارید، در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا با راه‌های مختلف مهاجرت به ترکیه آشنا شوید:

مهاجرت از طریق کار
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت از طریق تحصیل
مهاجرت از طریق ازدواج
پناهندگی

مهاجرت کاری به ترکیه چگونه است؟

اگر مهاجرت کاری به این کشور را انتخاب کردهاید، باید در نخستین گام به دنبال یک کارفرمای ترک باشید. به این منظور باید به سایت‌های کاریابی این کشور  که از سوی وزارت کار ترکیه معرفی  شدهاند، مراجعه کنید. 

در صورتی که بتوانید کار مورد نظرتان را پیدا کنید و از کارفرمای خود دعوت نامه دریافت کنید، وارد فاز جدیدی از کارهای مهاجرت می‌شوید. به عنوان مثال باید مدارک و درخواست خود را به سفارت ترکیه در ایران یا وزارت کار ترکیه ارائه دهید. 

جزئیات مهاجرت کاری به ترکیه

برای اینکه بتوانید کار موردنظرتان را در ترکیه پیدا کنید و در ادامه حضور موفقی در آن کار داشته باشید، باید به زبان ترکی مسلط باشید. 
رشته‌های مهندسی و پزشکی شانس زیادی برای موفقیت در این کشور دارند. 
در صورتی که اقامت دریافت کنید از سوی دولت ترکیه بیمه SGK می‌شوید. این بیمه همان بیمه پزشکی دولتی به حساب می‌آید. 
هیچ وقت به سراغ کار سیاه یا همان کار بیمجوز نروید. شاید تصور کنید با کار سیاه می‌توانید با هزینه‌های کمتر اقامت دریافت کنید، اما در صورتی که این کشور متوجه فعالیت بدون مجوز شما شود بدون معطلی و در طی دو روز دیپورت خواهید شد. متاسفانه در این شرایط اجازه جمع کردن وسایل یا تحویل خانه را هم نخواهید داشت. 

مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه چگونه است؟

یکی از سیاست گذاری‌های ترکیه که موجب رونق اقتصادیشان می‌شود، ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران خارجی است. به این ترتیب می‌توانند انقلابی اقتصادی را برای کشور خود رقم بزنند. البته این سیاست یک معامله برد برد است که علاوه بر اینکه موجب رشد اقتصادی ترکیه می‌شود، شرایط ایدهآلی را برای علاقهمندان به مهاجرت به این کشور نیز فراهم می‌کند. 

سرمایهداران می‌توانند ثروت خود را به بازارهای مختلف ترکیه تزریق نمایند و به این ترتیب اقامت این کشور را دریافت کنند.  ثبت شرکت، خرید سهام و سرمایه گذاری در بانک و صنایع از شیوه‌های سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت اقامت دائم است. 

خرید ملک یکی دیگر از شیوه‌های پرطرفدار مهاجرت به ترکیه است.  در این شیوه پس از گذشت 70 روز از خرید ملک، می‌توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید. 

جزئیات مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه

برای سرمایه گذاری در این کشور و دریافت اقامت دائم باید حداقل 1600000 لیر سرمایه داشت. 
در صورتی که خرید ملک را برای مهاجرت به ترکیه انتخاب کردهاید، باید ملکی با حداقل ارزش 250 هزار دلار آمریکا پیدا کنید. 
در صورتی که با شیوه خرید ملک مهاجرت کرده باشید، باید سه سال از فروش ملک موردنظرتان پرهیز کنید. 
افرادی که سرمایه کمتری از 250 هزار دلار آمریکا دارند نیز می‌توانند برای خرید ملک در ترکیه اقدام کنند. البته به این افراد اقامت دائم تعلق نمی‌گیرد. این دسته از افراد اقامت 3 ساله خواهند داشت  و می‌توانند پس از پایان اعتبار، مجددا اقامت خود را تمدید کنند.  

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل چگونه است؟

این روزها مهاجرت تحصیلی به ترکیه طرفداران زیادی دارد. اغلب متقاضیان مهاجرت به این شیوه را نسل جوان تشکیل میدهند. علاقهمندان به ادامه تحصیل دانشگاهی در این کشور می‌توانند از  میان دانشگاه‌های دولتی و خصوصی دو زبانه گزینه دلخواه خود را پیدا کنند  و در ادامه به منظور دریافت پذیرش تحصیلی اقدام نمایند

جزئیات مهاجرت تحصیلی به ترکیه

علاقهمندان می‌توانند در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به ادامه تحصیل بپردازند. 
مدت زمان اقامت در ترکیه برای دانشجو به اندازه طول دوره تحصیلشان است. 
افرادی که تمایل دارند در دانشگاه‌های دولتی و ترک زبان وارد شوند، باید پیش از ورود نمره قابل قبولی در آزمون Yos به دست آورند. 
ترکیه به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی اختصاص می‌دهد.
دانشگاه‌های کوچ، بغازیچی، خاورمیانه و بیلکنت از معروفترین دانشگاه‌های ترکیه به شمار می‌روند. 

مهاجرت از طریق ازدواج چگونه است؟

دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق ازدواج یکی از راه‌های است که اخیرا مورد توجه قرار گرفته است، اما چندان مرسوم نیست. البته ایرانی‌ها و ترکیه‌ای‌ها به دلیل نزدیکی فرهنگ و آداب و سنن  ازدواج‌های بیشتری به نسبت سایر کشورها  دارند. 

جزئیات مهاجرت از طریق ازدواج

برای به دست آوردن اقامت دائم ترکیه با ازدواج باید طرفین بالای 18 سال داشته باشند. 
برای دریافت اقامت دائم باید یکی از طرفین ازدواج شهروند این کشور باشد. 
باید حداقل سه سال از زمان ازدواج گذشته باشد تا بتوان برای مهاجرت دائم اقدام کرد. در ابتدا نیز اقامتی 3 تا 5 ساله صادر خواهد شد و در صورتی که ازدواج تداوم داشته باشد، اقامت دائم می‌شود. 
اثبات تمکن مالی زوجین یکی از اصلیترین پیش شرط‌های دریافت اقامت دائم است. 
علاقه‌مندان به مهاجرت به ترکیه می‌توانند از طرق مختلف تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و ازدواج به رویای خود جامه عمل بپوشانند.

مهاجرت از طریق پناهندگی چگونه است؟

بدون تعارف باید بگوییم که دور مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی را خط قرمز بکشید! زیرا در این شیوه، شرایط مطلوبی برای پناهندگان در نظر گرفته نشده است. ضمن اینکه اقامت این دسته از افراد در کشور ترکیه موقت است و بعد از یک بازه زمانی مشخص به کشوری دیگر هدایت می‌شوند.

نکته مهم دیگر اینکه در بسیاری از مواقع این جا به جایی‌ها توسط افراد ناامن که عموما قاچاقچیان آدم هستند، انجام می‌شود.

نکته مهم دیگر اینکه در بسیاری از مواقع این جا به جایی‌ها توسط افراد ناامن که عموما قاچاقچیان آدم هستند، انجام می‌شود. 

مهاجرت به ترکیه با تهران مشاور

شاید سوالاتی از قبیل اینکه کدام راه مهاجرت برای شما مناسب است یا برای مهاجرت به چه مدت زمانی نیاز دارید یا هزینه موردنیازتان چقدر خواهد بود در ذهنتان نقش بسته باشد. باید بدانید که رسیدن به پاسخی مطمئن برای هر یک از این سوالات به دانش، تخصص و مهارت کافی نیاز دارد. کارشناسان تهران مشاور از صلاحیت و دانش کافی برای پاسخ به سوالات مهاجرتی شما برخوردار هستند. شما می‌توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به ترکیه با شماره تلفن 02166754225 تماس حاصل کنید.