مهاجرت به کانادا

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که رویای مهاجرت به کانادا را در سر می‌پرورانید، اما اطلاعات  کافی در این حوزه ندارید، پیشنهاد می‌کنیم تا مطالعه این مطلب را از دست ندهید. ما سعی داریم تا در این مطلب شما را با راه‌های مهاجرتی این کشور آشنا کنیم. 

چرا علاقه به مهاجرت به کانادا بسیار زیاد است؟

همه افرادی که تمایل به مهاجرت دارند، به دنبال تجربه یک زندگی تازه با کیفیت بالاتر هستند. به طوری که بتوانند در سایه اقتصاد پایدار رشد پیدا کنند. بدون شک کانادا یکی از بهترین کشورها برای رسیدن به چنین خواسته‌ای است. 

البته مهاجرت به این کشور برای افرادی که وابستگی زیادی به ایران دارند، کمی آزاردهنده خواهد بود. زیرا مسافت جغرافیایی این کشور با ایران ما بسیار زیاد است. همین موضوع موجب محدود شدن ترددهای سالانه بین این دو کشور می‌شود. به جرات می‌توان گفت به  غیر از این موضوع، مهاجرت به کانادا هیچ نقطه مبهم و تاریک دیگری ندارد. 

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی به کانادا مهاجرت کنند. کارشناسان تهران مشاور بهترین راه مهاجرتی را به متقاضیان پیشنهاد می‌دهند.

مزایای مهاجرت به کانادا

مردم و مهاجران یک زندگی بسیار باکیفیت را تجربه می‌کنند. 
این کشور به عنوان یکی از ایمن‌ترین نقاط جهان شناخته شده است. 
اقتصاد این کشور ثبات دارد و با سیاست گذاری‌های صحیح روز به روز در حال پیشرفت است. 
کیفیت آموزشی بسیار بالا است. 
آموزش برای افراد زیر 18 سال به طور رایگان است. 
بازار کار بسیار خوبی دارد. 
شهروندان دارای بیمه سلامت هستند و تمامی خدمات درمانی رایگان است. 
طبیعت بکر و زیبایی دارد. 
مهاجران می‌توانند بعد از 5 سال اقامت و زندگی، شهروند این کشور شوند. 
کانادا هیچ محدودیتی برای فرهنگ‌های مختلف در نظر نگرفته است.  

برای مهاجرت به کانادا مصمم باشید

اگر همیشه به مهاجرت به کانادا فکر کردهاید، اما هیچ وقت به طور جدی وارد عمل نشدهاید، الان وقت آن رسیده که از جا بلند شوید! زیرا بر طبق سیاست گذاری‌های تازه، این کشور  از سال 2023 تا 2025 حدود 1500000 مهاجر را پذیرش خواهد کرد. 

واضح است در چنین شرایطی شانس شما نیز برای مهاجرت افزایش پیدا میکند. پس همین الان دست به کار شوید و بهترین راه مهاجرتی که با شرایط شما همخوانی دارد را پیدا کنید. 

جالب است بدانید که با آمارگیری‌هایی که در 5 سال گذشته انجام شده است، ایران به عنوان ششمین کشوری معرفی شد که مردمش اقامت دائم کانادا را دریافت کردند. به نظر می‌رسد در سال‌های پیش رو این آمار رشد چشمگیری داشته باشد. 

راه‌های مهاجرتی به کانادا

از طریق کار
از طریق سرمایه گذاری
از طریق تحصیل
از طریق برنامه ریزی‌های استانی
از طریق اسپانسرشیپ
از طریق ازدواج
از طریق تولد
از طریق پناهندگی

مهاجرت کاری به کانادا چگونه است؟

یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به این کشور که خیلی مورد توجه مهاجران قرار دارند، دریافت ویزای کاری است. به طور کلی مهاجرت کاری به کانادا به دو صورت انجام می‌شود:

از طریق برنامه اکسپرس اینتری:  این شیوه را می‌توان به عنوان یکی از بهترین راه‌های مهاجرتی به کانادا به حساب آورد. زیرا متقاضی پیش از سفر اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کند و می‌تواند به همراه خانواده آماده سفر شود.  در این شیوه که برای افراد متخصص کاربرد بیشتری دارد، بر طبق امتیاز بندی اقامت دائم صادر می‌شود. 
از طریق دریافت جاب آفر: در این شیوه باید بتوان کارفرمای کانادایی را مجاب کرد که برای پیشبرد اهداف کاریش به تخصص متقاضی نیازمند خواهد بود. به این ترتیب می‌توان پس از 3 سال کار مداوم برای دریافت اقامت دائم اقدام کرد. داشتن مدرک زبان یکی از الزامات در نظر گرفته شده برای استفاده از جاب آفر است. 

مهاجرت با سرمایه گذاری چگونه است؟

قطعا می‌دانید که اقتصاد کانادا تا چه اندازه قدرتمند است. بدون شک وارد کردن سرمایه به چنین بازار قدرتمندی موجب سودآوری‌های کلان خواهد شد. ضمن اینکه سرمایه گذاران می‌توانند در حین سرمایه گذاری و کار، اقامت دائم این کشور را نیز به دست آورند. البته باید به این نکته توجه داشت که هر نوع سرمایه گذاری در این کشور موجب اخذ اقامت دائم نمی‌شود. در ادامه جزئیاتی را در خصوص سرمایه گذاری در کانادا توضیح می‌دهیم:

ثبت شرکت، نوآفرینی، کارآفرینی، خوداشتغالی و خرید بیزینس از راه‌های مطمئن سرمایه گذاری در کانادا است که در نهایت به دریافت اقامت دائم منجر می‌شود. 
فقط با ثبت شرکت نمی‌توان اقامت دائم کانادا را دریافت کرد. به این منظور باید بتوان در کنار ثبت شرکت کارآفرینی نیز انجام داد. البته راه دیگری نیز وجود دارد. در صورتی که مهاجر بتواند ثابت کند بیزینسی در ایران دارد و کارآفرینی انجام داده است، دولت کانادا بسترسازی مناسب برای ایجاد شعبه دیگری از این بیزینس را در کشورش فراهم می‌کند. تهیه شعبه تازه، صدور اقامت برای مهاجر و خانواده اش، داشتن حساب بانکی و آماده کردن دفتر کار از جمله بسترسازی‌های کانادا در این روش است. نکته قابل توجه اینکه این نوع از اقامت 5 تا 7 سال اعتبار دارد. 
به تازگی کانادا شیوه نوآفرینی را برای مهاجرت تعریف کرده است. به این ترتیب علاقهمندان به مهاجرت که ایده‌های تازه ای برای کسب و کار دارند، می‌توانند با طراحی بیزینس پلن اقامت این کشور را دریافت کنند. در صورتی که این بیزینس پلن مورد تایید کانادا باشد، اقامت دائم متقاضی، همسر و فرزندان زیر 21 سال صادر می‌شود. 
به طور کلی دریافت اقامت با کارآفرینی در هر یک از شهرهای کانادا شرایط ویژه خود را دارد و نمی‌توان یک قانون کلی را در این حوزه بیان کرد. اما مدرک زبان، میزان تحصیلات و سابقه فعالیت در حوزه مدیریتی از مواردی است که در تمامی شهرهای این کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد. 
خوداشتغالی یکی دیگر از راه‌های دریافت اقامت دائم است که بیشتر برای هنرمندان و ورزشکاران به کار گرفته می‌شود. اگر چه پروسه دریافت این اقامت کمی طولانی است، اما در صورت تایید شدن متقاضی از همان بدو ورود اقامت دائم برای خود، همسر و فرزندان زیر 21 سال خود دریافت می‌کند. متقاضی باید اثبات کند که در 5 سال گذشته دو سال سابقه کاری مرتبط در حوزه معرفی شده برای خوداشتغالی  داشته است. 
با خرید بیزینس‌های سودآور می‌توان ضمن رسیدن به درآمدهای بالا، اقامت دائم این کشور را نیز به دست آورد. 

مهاجرت تحصیلی به کانادا چگونه است؟

مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌های موجود است. کانادا مراکز آموزشی و دانشگاه‌های معتبری را در بر گرفته است که هزینه‌های تحصیل در آنها به طور سالانه از 15000 تا 50000 دلار کانادا متغیر است. برخی از قوانین در نظر گرفته شده در این شیوه عبارتند از:

برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدرک تحصیلی 12 ساله در ایران داشت. ضمن اینکه ارائه تمکن مالی و نمره آیلتس حداقل 6 از دیگر واجبات تحصیل در این مقطع است. دانشجو پس از 3 تا 4 سال تحصیل،  مدرک کارشناسی دریافت می‌کند. 
مدرک کارشناسی، سن مناسب و نمره آیلتس حداقل 6.5  از پیش شرط‌های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است. 
برای تحصیل در مقطع دکترا به تایید سوپروایزر نیاز است. در صورتی که فرد دارای سن مناسب، مقالات بین المللی، نمرات بالا، انگیزه کافی و… باشد می‌تواند استاد راهنما را برای ادامه تحصیل در این مقطع مجاب کند. 
با مهاجرت به کانادا می‌توان از بهترین خدمات آموزشی بهره‌مند شد و با ورود به بازار کار و درآمدهای کلان، یک زندگی باکیفیت را تجربه کرد.

مهاجرت از طریق برنامه ریزی‌های استانی چگونه است؟

در این روش هر یک از ایالت‌های کانادا نیاز خود را به نیروی کار حرفهای خارجی اعلام می‌کنند. در ادامه اداره مهاجرت این کشور بر طبق نیازمندیهای ایالت‌ها، درخواست‌های متقاضیان خارجی را بررسی می‌کند. در صورتی که درخواست مورد تایید قرار بگیرد، به نیروی کار خارجی اقامت دائم این کشور داده می‌شود. 

لازم است بدانید که شرایط در نظر گرفته شده برای مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی در هر ایالت منحصر به فرد است و بدون بررسی‌های دقیق نمی‌توان به نتایج مطلوب دست پیدا کرد. 

مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ چگونه است؟

در این روش فردی که اقامت دائم داشته باشد یا به عنوان سیتیزن این کشور است، اجازه دارد تا اقوام نزدیک و درجه یک خود را به کشور کانادا دعوت کند. درادامه می‌تواند برای این دسته از افراد اقامت دائم بگیرد. البته در این شیوه قوانینی وضع شده است که عبارتند از:

فردی که قصد دریافت اقامت دائم برای اقوام خود را دارد، باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. 
می‌توان برای والدین، اولاد، همسر، پدربزرگ و مادربزرگ اقامت دائم دریافت کرد. 
اسپانسر باید درآمد کافی داشته باشد و بتواند هزینه‌های فرد را تقبل نماید. 

مهاجرت از طریق ازدواج چگونه است؟

ازدواج با شهروندان کانادایی به بهانه به دست آوردن اقامت دائم این کشور بسیار خطرناک است. در واقع کانادا حساسیت‌های زیادی در این حوزه به خرج می‌دهد. برخی از قوانین وضع شده در بخش مهاجرت از طریق ازدواج عبارتند از:

زوجین باید بالای 18 سال سن داشته باشند. 
اسپانسر یا به عبارتی یکی از زوجین که در کانادا است و قصد دعوت از همسرش را دارد، باید اقامت دائم این کشور را داشته باشد. 
اسپانسر باید از تمکن مالی برخوردار باشد. 
زوجین باید حقیقی بودن ازدواج خود را به اثبات برسانند. 

مهاجرت از طریق تولد فرزند چگونه است؟

بر طبق قوانین کانادا هر نوزادی که در خاک این کشور متولد شود، شهروند این کشور خواهد بود و می‌تواند از تمامی حقوق شهروندی بهرهمند شود. نکته مهم اینکه این قانون فقط برای کودکان در نظر گرفته شده است و والدین نمی توانند به بهانه تولد فرزند خویش، اقامت دائم یا تابعیت این کشور را به دست آورند. 

مهاجرت از طریق پناهندگی چگونه است؟

قطعا پرخطرترین راه مهاجرت به کانادا، اعلام پناهندگی به این کشور است. بسیاری از افراد که این راه را برای مهاجرت خود انتخاب کردهاند، پس از هزینه‌های بسیار و خطرپذیری‌های فراوان، سرشکسته به کشور بازگشتهاند. به همین دلیل به علاقهمندان مهاجرت به کانادا توصیه می‌شود تا برای دریافت اقامت دائم به دنبال راه‌های معتبرتر با خطرپذیری پایین‌تر باشند. 

مهاجرت به کانادا با تهران مشاور

شما می‌توانید تمام سوالات خود را در خصوص مهاجرت به کانادا از کارشناسان مجموعه تهران مشاور بپرسید. راه ارتباطی شما با مجموعه تهران مشاور شماره تماس 02166754225 است.